هفته هفدهم لیگ برتر انگلستان از روز شنبه اغاز شده و طی روزهای یک شنبه و دوشنبه دنبال میشود.





اختصاصی سایت، تیم چلسی دوشنبه شب (1/10/93) ساعت 23:15 دقیقه به وقت تهران، میهمان تیم استوک سیتی است.
پخش زنده از شبکه سه سیما
 
  
دو تیم فوتبال چلسی و استوک سیتی از هفته هفدهم رقابتهای باشگاههای انگلستان فردا (دوشنبه) در ورزشگاه بریتانیا استوک سیتی به مصاف هم میروند.

مردان مورینیو باید بازی خود را با پیروزی پشت سر بگذارند چون منچسترسیتی حالا با انها هم امتیاز است و فاصله سه امتیازی انها به صفر رسیده است . اگر چلسی میخواهد فاصله خود را به 3 امتیاز افزایش دهد محکوم به پیروزی در این دیدار است. شاگردان مانوئل پیگرینی روز گذشته موفق شدند تیم کریستال پالاس را با نتیجه 3_0 شکست دهند.

مردان مورینیو در حال حاضر با 39 امتیاز و به لطف تفاضل گل بهتر نسبت به سیتی (1+) در صدر جدول انگلستان هستند. و با تیم میانه جدولی استوک سیتی که با 19 امتیاز در رده سیزدهم جدول است تقابل میکنند. اما تیم استوک که همیشه در میانه های جدول است فصل گذشته در ورزشگاه بریتانیا موفق شد چلسی را با نتیجه 3_2 شکست دهد. بنابراین این دیدار نمیتواند دیدار آسانی برای چلسی باشد. اما روی کاغذ ابی ها از شانس بیشتری برای برد برخوردار هستند. در ان دیدار هرچند برتری با تیم چلسی بود اما در نهایت این استوک میانه جدولی بود که پیروز میدان شد.


امار بازی فصل قبل:





جایگاه دو تیم در جدول انگلستان:





ابی های لندن در 6 بازی اخیر خود در لیگ 4 پیروزی یک تساوی و یک شکست داشته اند و در مقابل تیم استوک سیتی از 6 بازی اخیر خود 2 پیروزی 3 شکست و یک تساوی کسب کرده است. انها در اخرین بازی خود در خانه موفق شدند ارسنال را با نتیجه 3_2 شکست دهند. و دو شکست انها در خانه لیورپول و منچستریونایتد رقم خورده است. و همچنین انها موفق شدند تاتنهام را در وارت هارت لین شکست دهند. استوک در هفته های اخیر مقابل دو تیم لندنی ارسنال  و تاتنهام نتایج خوبی گرفته است. و حالا باید دید انها در مقابل دیگر تیم لندنی چه کار خواهند کرد.








در پنج بازی اخیر دو تیم در مقابل یکدیگر تیم چلسی امار بهتری داشته و البته بازی های خانگی چلسی هم بیشتر بوده است. ابی ها 4 بار پیروز شدند و یک بار هم شکست خورده اند. از 4 پیروزی ابی ها 3 بازی در استمفوردبریج انجام شده است.






در 10 بازی گذشته دو تیم که 5 بازی در استمفوردبریج و 5 بازی در استادیوم بریتانیا انجام شده است چلسی 7 بار پیروز میدان بوده 2 بار بازی با نتیجه تساوی به پایان رسیده و یک بار هم تیم استوک پیروز بوده است.

در 5 بازی انجام شده در ورزشگاه استوک، چلسی تنها موفق به 2 پیروزی شده است _ 2 بازی مساوی شده و در یک بازی هم شیرهای لندن شکست حوردند.  امار برای تیم صدر نشین در خانه حریف چندان خوب نیست.





امار در گل های ثبت شده برای چلسی عالی بوده است. از 33 گل ثبت شده در بازی های این دو تیم 27 گل سهم چلسی بوده و 6 گل سهم استوک سیتی. از شش گل زده شده استوک 3 گل در بازی فصل قبل دو تیم به ثمر رسیده است. و میانگین دو گل در هر بازی برای ابی ها به ثبت رسیده است.






زمان هایی که گل های دو تیم زده شده است را در جدول زیر مشاهده میکنید:






درصد نقاط زمین که گل های دو تیم به ثبت رسیده را مشاهده میکنید از 6 گل استوک هیچ کدام از روی نقطه پنالتی زده نشده و تمامی گلها در جریان بازی به ثمر رسیده است. اما 12% گلهای ابی ها از روی نقطه پنالتی بوده است.









پنالتی های گرفته شده برای دو تیم:







ترکیب بازی قبل دو تیم را مشاهده میکنید:







آمار مربی تیم استوک سیتی اقای مارک هیوس: (63 بازی _ 23 برد_ 16 تساوی_ 24 باخت)







جدول گل زنان لیگ:






جدول کلین شیت دروازبانان:






امار بازیکنان چلسی _ (گل _ شوت در چارچوب) _

نیمی از شوتهای در چارچوب دیگه کاستا به گل تبدیل شده یعنی از هر دو شوت کاستا یک توپ گل شده.







جایگاه استوک در لیگ در 10 سال اخیر






سه بازی اینده چلسی:








امار دو تیم در لیگ:

چلسی                                                                                                        استوک سیتی












نتایج دوازده دیدار اخیر دو تیم در مقابل هم:





دو تیم 68 بار با هم دیدار کردند که سهم چلسی 33 برد و 20 باخت بوده و 15بازی هم تساوی شده است.







ترکیب احتمالی دو تیم و مصدومان دو تیم:




موریینیو در کنفرانس مطبوعاتی قبل از بازی با استوک اعلام کرد که تیبو کورتوا به این بازی میرسد اما حضورش در هاله ای از ابهام قرار دارد. باید دید مورینیو در مورد او ریسک میکند یا نه.