چلسی موفق با شد با ششمین کلین شیت متوالی و تک گل دیگو کاستا، به صدر جدول لیگ برتر صعود کند.  
بازی در شرایطی آغاز شد که با توجه به تساوی بعضی از مدعیان، شاگردان کونته نیاز مبرمی به پیروزی داشتند.
 
دقایق ابتدایی بازی با برتری چلسی آغاز شد و آنها توپ و میدان را در اختیار گرفتند. اولین موقعیت در دقیقه 18 و روی پاس هازارد به موسس ایجاد شد که ضربه این وینگر نیجریه ای به بیرون رفت.
 
در دقیقه 28، چلسی می توانست دروازه حریف را باز کند اما ضربه پدرو با عکس العمل بسیار خوب والدس همراه بود تا باز بدون گل در جریان باشد.
 
در دقیقه 30، پدرو درون محوطه صاحب موقعیت خوبی شد اما پاس او به مقصد نرسید و والدس با عکس العمل خوبی مانع باز شدن دروازه شد.
 
اولین خطر میدلزبورو در دقیقه 36 ایجاد شد و نفوذ ترائوره و ارسال او با ضربه سر نگردو همراه بود که این خطر از کنار دروازه به بیرون رفت. یک دقیقه بعد، نفوذ مارکوس آلنسو از سمت چپ و ضربه محکم او باز هم با عکس العمل گلر میدلزبورو همراه بود.
 
اما فشارهای چلسی بالاخره جواب داد و این تیم در دقیقه 41 به گل رسید. ارسال کرنر از جناح راست با شلوغی در مقابل دروازه همراه بود و در یک رفت و برگشت، توپ در مقابل دیگو کاستا قرار گرفت و او نیز از درون محوطه جریمه دروازه والدس را گشود تا شاگردان کونته با یک گل برتری به رختکن بروند.
 
چلسی نیمه دوم را نیز هجومی آغاز کرد و در دقیقه 46، مارکوس آلونسو با ضربه ای خطرناک از درون محوطه، دروازه والدس را تهدید کرد. در دقیقه 55، گاستون رامیرز از پشت محوطه جریمه اقدام به شوتزنی کرد که ضربه خطرناک او از بالای دروازه کورتوا به بیرون رفت.
 
در دقیقه 61، بهترین موقعیت چلسی برای 2 برابر کردن اختلاف از دست رفت. پدرو درون محوطه جریمه صاحب موقعیت شد اما ضربه محکم او به تیر افقی دروازه برخورد کرد تا آه از نهاد کونته بلند شود. 4 دقیقه بعد، پاس درون عمق کاستا، موسس را در موقعیت تک به تک قرار داد اما ضربه او نیز از کنار دروازه والدس خارج شد.
 
در دقیقه 77، بهترین موقعیت میدلزبورو با هنرنمایی کورتوا از دست رفت. ارسال ترائوره با کنترل فوق العاده و ضربه سرضرب نگردو همراه بود اما سنگربان بلژیکی چلسی مانع گشودن دروازه شد. در دقیقه 85، چلسی صاحب یک ضربه آزاد شد که ضربه خوب داوید لوییز با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.
 
در ادامه نیز موقعیت خاصی روی دروازه دو تیم ایجاد نشد تا چلسی ششمین کلین شیت و پیروزی متوالی خود را به دست آورده و به صدر جدول صعود کند.
آمار
جدول گلزنان
تصاویر

منبع:ورزش سه